Skip links

Hakkımızda

30 yıllık eğitim tecrübemizle, öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırıyoruz.

Gelecek Hayalleriniz, British School ile Sizlere Çok Daha Yakın!

İngiltere kökenli olan okulumuzda, yabancı dilinizi istediğiniz düzeye getirebilir, ideallerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

British School olarak, öğrencilerimizin hepsine özel eğitimler veriyor, hedefledikleri alanlarda başarıyla yükselmelerini sağlıyoruz. Köklü bir geçmişe sahip ve İngiltere merkezli kurumumuzda, öğrencilerimize sadece dil öğretmekle kalmıyor, onları idealist, sıkı çalışan ve kararlı bireyler haline getiriyoruz. Kurulduğumuz yıllardan beri, Ankara İngilizce kursumuzda bu felsefemize sıkı sıkıya bağlı kalıyor, mezunlarımız ve öğrencilerimizle bir aile ortamı oluşturuyoruz.

Okulumuzun bünyesinde bulunan deneyimli ve yabancı hocalar ile çok boyutlu ve etkili bir İngilizce eğitimi veriyoruz. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma alanında farklı teknikler kullanıyor, en iyi İngilizce kursu Ankara unvanımızı koruyoruz. Sahip olduğumuz uluslararası sertifikalar, verdiğimiz bilişim dersleri, yabancı ve Türk üniversitelerle anlaşmalarımızla eğitim kalitemizi destekliyoruz. İnteraktif dersler, gelişime yönelik ödevler, bire bir seanslar, en iyi materyaller ve daha pek çoğu British School’da sizleri bekliyor!

British School, öğrencilerini ve onların geleceklerini her şeyden daha çok önemseyen bir kurumdur. Kuruluşumuzdan beri hayallerine ulaşmalarına yardım ettiğimiz 80.000′ in üzerinde öğrencimizle yeni nesillere örnek oluyoruz. Eğitimden sonra da öğrencilerimizle iletişimi koparmıyor ve her türlü konuda onlara yardımcı oluyoruz. İşimize duyduğumuz sevgi ve öğrencilerimize verdiğimiz değerle, en iyi Ankara dil kursu olmaya devam ediyoruz.

1992 yılında Ankara’da kurularak eğitim hayatına başlayan Yaşam Boyu Eğitim Kurumları ilk olarak kendi bünyesinde British School Dil Eğitim kurumunu kurarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 1996 yılına kadar faaliyet göstermiş, 1996 yılında bilişim ve teknoloji alanının gelişmesiyle birlikte bu alanda da faaliyet göstermek üzere YB Mesleki Eğitim Kurumunu kurarak yeni bir eğitim alanında daha çalışmalarını başlatmıştır. Kısa zaman içerisinde istikrarlı çizgisini sürekli yükselterek hem dil hem de bilişim ve mesleki eğitim alanlarında Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yerini almıştır.

 

2021 yılına kadar aradan geçen 30 yılda 80.000’in üzerinde İngilizce ve mesleki eğitim alanında öğrenci yetiştirerek hem kamunun hem de özel sektörün ihtiyacını karşılayan bir kurum olmuştur. 30 yıllık eğitim yolculuğumuzda eğitim ve danışmanlık alanında ülkemize ve milletimize kazandırdığımız ve kazandıracağımız sayısız değerleri sunmaktan mutluluk duymaktayız.

Sertifikalandırma

Global Geçerlilik

Modern Laboratuvarlar

Bilişim ve İngilizce

Mezunlar

Başarı Hikayeleri

Kariyer Fırsatları

Güçlü Bir CV

Kurum Görselleri

Kurum

İdare

Sınıf

Sınıf

“Hayallerimde hep bir gün yurt dışında bir üniversite kazanmak ve eğitimime yabancı bir ülkede devam etmek vardı. British School sayesinde sınavlarıma başarıyla hazırlandım ve hayal ettiğimden çok daha iyi bir sonuç aldım. Bu hayalimi gerçekleştirmeme yardımcı oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Selen Koç
Öğrenci

“Uluslararası alanda görev alan bir kurum olarak bizler, British School bünyesinde kapsamlı bir İngilizce eğitimi aldığımız için çok memnunuz Büyük, küçük demeden öğrencilerine verdikleri değer, kurumsal İngilizce alanındaki hakimiyetleri ve yenilikçi çözümleri ile British School’a gözünüz kapalı gelebilirsiniz.”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Eğitim Daire Başkanlığı
Hedefinize Giden Yolda İlk Adımı Atın

Formumuzu Doldurun, Hemen Size Ulaşalım