Skip links

İngilizce Kursu

Türkiye’nin en köklü ve profesyonel kurumunda, dünya dilini öğrenme şansı

Eğitim Modeli

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

British School’da, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerdeki standart (CEF) (Common European Frame Work) dil eğitim modelini başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Bu eğitimde öğrencinin her üniteden sonra kendi kendini değerlendirmesine olanak tanıyoruz. Avrupa’nın her yerinde verilen standart ve kaliteli eğitimi, sadece British School gibi Türkiye’nin seçkin kurumlarında bulabilirsiniz. Sahip olduğumuz eğitim modeli sayesinde, öğrencilerimiz pratik yaparak çok daha kolay bir şekilde İngilizceyi öğrenebiliyorlar.


A1 - A2 Seviyesi

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

A1 Elemantary Seviyesi

Bu seviyedeki öğrenciler için kurumumuz 16 hafta=100 ders saatini içeren bir eğitim modeli uyguluyor. İngilizcenin başlangıç seviyesi olan A1 eğitiminde, öğrencilerimiz sıfırdan başlayarak temel İngilizcede okuma-yazma-konuşma-dinleme-telaffuz gibi becerileri kazanıyor. Böylece kendisini ifade edebiliyor ve dili İngilizceye daha yatkın hale geliyor..

A2 Pre-Intermediate Seviyesi

Bu seviyede de öğrencilerimiz 16 hafta=100 ders saatinden oluşan eğitimlere katılıyorlar. Genel İngilizcenin okuma-yazma-konuşma ve anlama kavramlarından oluşan eğitimimizde pratik metotlara daha çok yoğunlaşıyoruz. A1 seviyesinde öğrenilmiş olan konular pratik konuşma becerisine dönüştürülüyor ve öğrenciler kendini rahatlıkla ifade edebiliyor.


B1 - B2 Seviyesi

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

B1 Intermediate Seviyesi

B1 seviyesi eğitimimiz de16 hafta=100 ders saatinden oluşuyor. Öğrenciler bu seviyede A1 ve A2 eğitiminde almış oldukları dil becerilerini geliştirme fırsatı yakalıyor. Öğrencilerimizin özgüvenleri verdiğimiz eğitimle git gide artıyor ve basit cümleler yerine birleşik cümleler kurabiliyorlar. Aynı zamanda cümleleri akıcı hale geliyor ve kazandıkları becerilerle bilindik konular üzerinde tartışmalar yapabiliyorlar.

B2 Upper-Intermediate Seviyesi

B2 seviyesi dil eğitimimiz 16 hafta=100 ders saatini kapsayan bir modelden oluşuyor. Bu seviyede öğrencilerimiz, yurt içi ve yurt dışında, çeşitli profesyonel sektörlerde fikir belirtebilecek ve konuşabilecek düzeye geliyorlar. Ayrıca Upper- Intermediate seviyesini bitiren öğrencilerimiz, ülkemizdeki her türlü dil sınavlarına hazırlanacak düzeye gelmiş oluyor. Öğrenciler bu seviyede İngilizce altyazılı filmleri rahatlıkla izleyebilir ve anlayabilir, edebi cümleler kurabilir, herhangi bir konuda makale okuyabilir ve yazabilirler.


C1 - C2 Seviyesi

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

C1 Akademik İngilizce Seviyesi

C1 düzeyi eğitim paketimiz 6 hafta=100 ders saatinden oluşuyor. Bu seviyeyi bizler akademik İngilizce olarak nitelendiriyoruz. Öğrencinin iş İngilizcesi, akademik İngilizce ve teknik İngilizce dersleriyle kendi alanına hakim bir dil konuşabiliyor. Akıllarından geçen her cümleyi İngilizce olarak söyleyebilen öğrenciler, farklı aksanları tanıyor ve İngilizce bir metni okuyup kolaylıkla çeviri yapabilir düzeye geliyorlar.

C2 Üst Düzey Akademik İngilizce Seviyesi

Bu düzeyde 16 hafta=100 ders saatinden oluşan bir eğitim veriyoruz. Bu seviyede öğrenciler düşündüklerini ayrıntılı, uzun ve akıcı bir şekilde ifade edebilecek düzeye geliyorlar. Uzun konuşmaları rahatlıkla anlayabilir, devrik cümleler kurabilir. Üniversitelerdeki öğretim görevlerinin doçentlik ve profesörlük sınavlarına hazırlık eğitimi olarak da verilen C2 eğitimi alan kişiler, İngilizceyi artık ana dili haline getirebilirler.


Ders Programı

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

Derslerimiz hafta içi ve hafta sonu olarak ayrı ayrı programlanıyor. Hafta sonu gruplarımız cumartesi ve pazar günleri 3’er ders saati haftalık 6 ders saati görürken hafta içi akşam gruplarımız ise Pazartesi-Salı veya Perşembe-Cuma günleri 3’er ders saati haftalık 6 ders saati alıyorlar. Ayrıca hafta içi yoğun gruplarımız pazartesi-salı-çarşamba günleri(3 gün) 3’er ders saatinden toplam haftalık 9 ders saati alıyorlar. Eğitimlerimiz maksimum 16 kişilik sınıflarda, Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde; okuma, yazma, konuşma, anlama, dinleme ve pratik dersleriyle tamamlanıyor.


Eğitim Günleri Saat Tercihi Saat Tercihi Saat Tercihi
Cumartesi-Pazar 09:00-11:20 12:00-14:20 15:00-17:20
Pazartesi-Salı 18:30-20:50
Perşembe-Cuma 18:30-20:50
Pazartesi-Salı-Çarşamba 18:30-20:50

Kullanılan Materyaller

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

Eğitimlerimiz, Oxford yayınlarının en güncel kitapları ve dijital materyalleri eşliğinde yapılıyor.

Yetişkin Genel İngilizcesinde kullanılan Oxford yayınlarına ait kitap ve yardımcı materyaller:
  • English File A1-A2-B1-B2 kitapları
  • Student Book A1-A2-B1-B2 kitapları
  • Work Book A1-A2-B1-B2 serileri
  • Ve bu kitapların dijital görselleri
Akademik C1-C2 İngilizcesinde kullanılan kitap ve yardımcı materyaller:
  • Advanced Grammer
  • Business English Materials

Sınav&Sertifikasyon

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

Programlarımıza kaydolan öğrenciler öncelikle seviye tespit sınavlarımıza alınıyor. Sınav sonuçlarında yer aldıkları seviyeye göre öğrenciler uygun gruplara yerleştiriliyor. Her ünitenin sonunda kurum içi ara sınavlar yapılarak öğrencilerin seviyeleri güncel tutuluyor. Kur sınavından önce öğrencinin durumu yakından izlenerek, eksik ve ihtiyaçları tespit ediliyor. Bu eksikler ve ihtiyaçlar giderilerek öğrenci en iyi şekilde seviye atlama dediğimiz final sınavına hazırlanıyor.

Geçme puanının altında kalan öğrenciler sınavda kalmak yerine bir üst kura geçiriliyor. Önceki kurlardaki eksikleri ise geçtiği üst kurda tamamlanıyor.

Aldığı eğitimdeki seviyeleri başarıyla bitiren öğrencilere not ortalamalarını da içeren kurum sertifikası veriliyor. Ayrıca öğrenciler isterse Almanya merkezli, uluslararası geçerliliğe sahip ve TUV logolu F+U sertifikasını yine not ortalamalarıyla birlikte alabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sınavlarında ise öğrenciler eğitimlerinin tamamlandığı tarihten itibaren tahmini 2 ila 4 hafta içerisinde sertifika sınavına alınıyorlar. Bu sınavın tarihini, yerini ve süresini Milli Eğitim Bakanlığı belirliyor. Geçer not alan öğrenciler aynı gün içerisinde sözlü bir sınava daha giriyorlar. Burada da başarılı olan öğrenciler, ortalama notu ile eş zamanlı e-devlet üzerinde görünen sertifikasını kurumdan alıyorlar. Bu sertifika Türkiye’deki tüm özel sektörde, kamu kurum ve kuruluşlarında geçerli oluyor. Sınavda başarılı olamayan öğrencilerin ise her iki haftada bir girebilme koşulu ile 4 sınav hakkı daha bulunuyor.

Online Eğitim

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

Dijital mecraların gelişmesi ile birlikte British School, kapsamlı ve donanımlı online eğitimini öğrencilerine sunmaktan gurur duyuyor. Deneyimli öğretmenlerimiz, yabancı dildeki pratik eğitimimiz ve teknolojik altyapımız sayesinde öğrencilerimiz her yerden İngilizce öğrenebiliyorlar.


Zaman ve mekana bağlı kalmadan, uzak bölgelerde yaşayan ve her zaman her yerde dijital verilere erişmek isteyen öğrencilerimiz online eğitimimize başvurabilirler. Hızlı altyapımız, yüzlerce saatlik ders videolarımız, canlı derslerimiz ve profesyonel dijital içeriklerimiz ile British School sınır tanımıyor.

Yabancı Öğretmenler

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

Kurumumuzda, profesyonel olarak İngilizce öğretmenliği konusunda eğitim ve lisans almış uzmanlar yer alıyor. Yabancı öğretmenlerin sahip olduğu deneyim, dil kabiliyeti ve öğretim becerisiyle, öğrencilerimize İngilizceyi uzmanından öğrenme şansı tanıyoruz. Doğru telaffuzlar, kolay metotlar, yaygın konuşmada kullanılan ifadeler ve bunun gibi pek çok alanda yabancı öğretmenlerimiz, eşsiz bir eğitim sunuyorlar. British School’un her alanda yetkin bir biçimde verdiği İngilizce eğitimi ile hayallerinize bir adım daha yakınsınız.


Sınıflar

Profesyonel hocalarımız ve 30 yıllık geçmişimizle İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

Sınıflarımızı oluştururken ilk aşamada tüm modern imkanlara ve teknik altyapılara sahip olmasını birinci plana koyarak sınıflarımızı buna göre dizayn ettik. Güncel olarak eğitim verdiğimiz dersliklerimiz yeni bir binada ve tüm teknik özellikleri tamamlamış bir halde bulunuyor. Projeksiyondan, dijital materyallere kadar her detayı düşünülen sınıflarımızda eğitim en elverişli şekilde yapılıyor ve öğrencilerimizin maksimum rahatlıkta olmaları sağlanıyor.


Uluslararası Standartta Eğitim

İngiltere’ye dayanan kökenimizle, uluslararası standartta İngilizce eğitimi veriyoruz. British School olarak, öğrencilerimizin dünyanın her yerinde rahatça kendini ifade edebilmelerini, hedeflerine ulaşan basamakları tek tek tırmanmalarını sağlıyoruz. Sizler de yurt dışında geçerli sertifikalar, özel eğitim metotları ve uluslararası alandaki prestijimizle hayallerinize daha da yaklaşacaksınız.

“İngilizce eğitimi almak için British School’u seçtiğim için çok mutluyum. Kendimi hep yarım olarak hissettiğim yabancı dil konusunda, yabancı öğretmenlerimiz, kaliteli eğitim metotları ve akılda kalıcı dersler sayesinde büyük bir ilerleme kat ettim. Profesyonel İngilizce eğitimimde de kendimi evimde hissettiğim British School’u tercih edeceğim.”

Oğuzhan Tekel
Öğrenci

“British School, tüm modern imkanları tek çatı altında toplayan köklü, deneyimli ve yenilikçi bir kurum. Dersliklerden programlara, kullanılan ders materyallerinden eğitim sürecine kadar her bölümde kendimi oldukça ilgi ve alakalı bir kurumda buldum. Benim gibi öğrencilere değer veren bir dil kursu arıyor, üst düzey donanımlarla ders işlemek istiyorsanız British School birinci önceliğiniz olmalı.”

Nermin Abbasova
Öğrenci
Hedefinize Giden Yolda İlk Adımı Atın

Formumuzu Doldurun, Hemen Size Ulaşalım