Skip links

Çocuk İngilizcesi

Çocuğunuzun geleceğine yatırım yapmak için atabileceğiniz en doğru adım.

Ağaç Yaşken Eğilir

Çocukken edindiğimiz yetenekler ve kazandığımız alışkanlıklar tüm hayatımız boyunca bizi takip ediyor. Bu yüzden küçük yaşta verilen İngilizce eğitimi ile birlikte, çocuğunuzun bu dünya dilini öğrenmesini çok kolay hale getirebilirsiniz. Bazı metotlara önem verilerek uygulanan dil eğitimi, küçük yaştaki çocukların ilerde İngilizceyi ana diline yakın bir seviyeye getirmesini sağlıyor. Böylece çocuğunuz günümüz dünyasının birincil şartı olan İngilizce becerisini kolayca edinebiliyor.

Eğitim Seviyeleri

Starters seviyesi Level 1 ve Level 2 seviyesinden oluşuyor. Toplam 128 ders saati olmak üzere ilkokul 2. ve 3. sınıflara uygulanıyor. Bu seviyedeki eğitimimizde öğrenciler oyun, şarkı ve görsellerle eğitime psikolojik olarak hazırlanıyor ve dil eğitimi öğrencilerimize sevdiriliyor.

Movers seviyesi Level 3 ve Level 4 seviyesinden oluşuyor. Toplam 128 ders saati olmak üzere ilkokul 4. ve 5. sınıflara uygulanıyor. Genel olarak Starters seviyesinde alınan eğitimin üzerine, okuma-anlama-yazma-konuşma becerileri eklenerek öğrencilere özgüven aşılanması amaçlanıyor. Bu seviyede öğrencilere eğlenceli İngilizce hikaye kitapları okutarak kelime dağarcıkları genişletiliyor.

Flyers seviyesi Level 5 ve Level 6 seviyesinden oluşuyor. Toplam 128 ders saati olmak üzere ilkokul 6. ve 7. sınıflara uygulanıyor. Dinleme ve konuşma derslerinin ağırlıklı olduğu bu dönemde, pratik eğitim daha öncelikli hale gelerek konular daha kapsamlı öğretiliyor.

Uygulanan Program

Çocuk İngilizcesi eğitimimiz için hazırladığımız program, cumartesi ya da pazar günleri yapılan 4 ders saati içerisinde gerçekleşiyor. Maksimum 15 kişiden oluşan sınıflarımızda, gramer derslerimize Türk öğretmenlerimiz girerken konuşma derslerimize ise yabancı öğretmenlerimiz eşlik ediyor.

Haftalık Ders Programı
Eğitim Günleri
Saat Tercihi
1.Seçenek – Cumartesi 13:30-16:40
2.Seçenek – Pazar 13:30-16:40

Sık Sorulan Sorular?

Çocuk İngilizcesi eğitimimiz hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları burada!

Kurumumuzda, öğrencilerimizin güvenliğini ve sağlığını her şeyden üstte tutuyoruz. Tüm dersliklerimiz ve binamızın her bölümü 7/24 kameralar tarafından izleniyor. Güvenlik görevlilerimiz ise öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak için titiz bir şekilde görev yapıyor.

British School olarak, global ölçekte insanlara büyük zorluklar yaşatan Covid-19 pandemisini çok ciddiye alıyoruz. Dersliklerimizi her gün temizliyor, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak derslerimizi yapıyoruz. Devletimizin önerdiği tüm gereklilikleri yerine getiriyor, uygun gördüğümüz ekstra önlemleri de hayata geçiriyoruz.

Çocuk İngilizcesi bölümümüz, British School’un kurulduğundan beri var olan önemli bölümlerimizden birisidir. Özellikle küçük yaştan itibaren tüm çocuklarımızın İngilizce eğitimi alması gerektiğini düşünüyor ve bu konuda tüm ebeveynlerimize destek veriyoruz. Çocuklarımızın temelini en sağlam şekilde atmalarını sağlıyor, onlara eğlenceli saatler vadediyor, onları severek ve isteyerek İngilizce öğrenmeye teşvik ediyoruz.

Kurumumuzun verdiği tüm eğitimlerde, güncellenen ve yenilenen Oxford yayınlarını kullanıyoruz. İlköğretim 2,3,4 ve 5,6,7,8. Sınıflar için Family and Friends serisinin Student book ve Workbook versiyonlarını dijital materyallerle birlikte derslerimizde tercih ediyoruz.

Çocuk İngilizcesi eğitimlerimizde her ünitenin sonunda bir ara sınav yapıyoruz. Seviye atlama sınavından önce öğrencinin durumunu yakından izliyor, eksiklerini ve ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Seviye atlama sınavında yeterli puanı alamayan öğrenciler için bir üst kurda tamamlama eğitimlerimize devam ediyoruz. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimize ise eğitim süresince almış olduğu not ortalamasının da yazılı olduğu prestijli kurum sertifikamızı takdim ediyoruz.

“Çocuğumuzun iyi bir İngilizce eğitimi almasını doğduğundan beri hedefliyorduk. İlkokula başladıktan sonra ise British School’a başvurarak İngilizce ile tanışmasını sağladık. Çocuğumuz her gün kursuna gülerek ve neşeyle gidiyor, sürekli okuldan bizlere bahsediyordu. 3 senelik eğitimini başarıyla tamamlayan çocuğumuz şimdi ortaokulda ve yaşıtlarından çok daha üst düzeyde dil becerisine sahip.”

Cansel Erolhanoğlu
Anne

“Çocuğumun İngilizce derslerinde zorlanmasının ardından, dil konusunda destek alabileceği bir merkez aramaya başladım. İyi bir araştırmadan sonra British School’u uygun görerek çocuğumu buraya yazdırdım. İngilizce derslerini hiç sevmeyen ve çalışmak istemeyen oğlum, kısa sürede büyük ilerlemeler kat ederek oldukça iyi bir seviyeye geldi. Şu anda bizimle İngilizce sohbet edebilen oğlumuzu iyi ki British School’a göndermişiz diyoruz.”

Furkan Kaya
Baba
Hedefinize Giden Yolda İlk Adımı Atın

Formumuzu Doldurun, Hemen Size Ulaşalım